Tag Archives: televizyon tarihi

televizyon tarihi

Dünden Bugüne Televizyon Tarihi

May 01, 13
LcdLedTelevizyon
,
5 comments

televizyon tarihiDünden Bugüne Televizyon Tarihi

Bugün evimizin başköşesinde bulunan televizyon, bir asırdan fazla zamandır o başköşeyi doldurmaktadır. İcat edildiği yıldan bugüne kadar yalnızlara arkadaş olan televizyon, çocukların ilk öğretmeni, kimi zaman oyun arkadaşı da olmuştur.

İlk kez Amerika’da icat edilen televizyon, o tarihlerde insanlığı hayrete düşürecek bir özelliğe sahipti. Radyolarda görünemeyen adamların sesini dinlemeye ve onların çaldıkları parçalarla vakit geçirmeye alışmış insanlar için televizyon adeta bir devrimdi. Televizyon tarihine baktığımız zaman geride bıraktığı yıllarda çok büyük değişimler geçirdiğinizi görebiliyoruz.

Türkiye’de televizyon tarihi

Türkiye, 1970’li yılların sonu, 1980’li yılların başında televizyon ile tanıştı. Türkiye televizyon tarihinde çok ilkel dönemlerden bugünkü dijital yayın teknolojisine kolay gelmemiştir.

İlk televizyonlar siyah beyaz bir dünyanın kapılarını bize açıyordu ve o zaman bile bu teknoloji insanı büyüleyen bir özelliğe sahipti. Televizyon tarihi detaylı olarak incelendiği hem makine olarak televizyonun hem de yayın olarak TV kanallarının çok önemli işlevleri yerine geçirdiğini ve büyük bir değişim geçirdiğini görebiliyoruz. Televizyon tarihi, teknolojinin hızla ilerlemesinden dolayı eski olmasa da çok büyük yol kat etmiştir. Televizyonun ilk icat edildiği yıllara baktığımızda 21. Yüzyıldaki televizyon teknolojisi ile arada uçurum vardır. İlk televizyonlar tüplüydü ve bugünkü televizyonlara baktığımızda çok ince tasarımlara ve devasa ekranlara sahip olduklarını görebiliyoruz. Televizyon tarihi insanlık tarihi kadar eski olmasa da bugün insanlığın en büyük icatların biri sayılmaktadır ve teknoloji ile birlikte televizyonlar çok büyük özellikler taşımaktadır. Televizyon tarihi yakından incelemek onun teknolojik gelişimini daha iyi anlamak açısından önemlidir.

İlk icadından bu yana televizyon, hızla gelişmiş bugün HD görüntü kalitesinden 3D görüntüye ve internetli özelliğine kadar inanılmaz özelliklere sahip olmuştur. Televizyon tarihinin siyah beyaz televizyonlarından bugün internete bağlanabilen çok ince televizyonlara kadar baş döndüren bir seyir izlenmiş durumdadır. Daha detaylı bilgi için lcdledtelevizyon.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

televizyon hakkında bilgi

Televizyon Hakkında Bilginin Tek Adresiyiz

Mar 07, 12
LcdLedTelevizyon
, , ,
No Comments

Televizyon Hakkında Bilginin Tek Adresiyiz

televizyon hakkında bilgiTv hepimiz için oldukça önemli güzel bir akşamın çalışılan ve yorgun geçmiş bir günün ardından güzel bir akşamın en ferah soluğu artık. Tv izlerken bizler oldukça rahat evimizin atmosferinde oldukça keyifli saatler geçiriyoruz.

Tv izlerken bizler, tüm sıkıntıları bir kenara bırakıp evimizde yaşadığımız bu tv keyfinin tadına varıyoruz. Bu televizyon keyfi bazıları tarafından oldukça önem arz ettiği için televizyon artık koca bir sektör olarak karşımıza çıkıyor televizyon sektöründe her geçen gün gerçekleşen yenilikler bizlere bunun beraberinde son sistem teknolojilere sahip televizyonları sundu.

Tv hakkında bilgi vermek için çalışıyoruz…

Bizde sitemizde televizyon hakkında bilgi almak istediğiniz her şeye yer veriyoruz, neyi bilmek istiyorsunuz, televizyon sektöründeki en son yenilikler bu adreste, televizyon hakkında merak ettiğiniz her şeyde bu adreste, yeni çıkan görüntü kaliteleri, en yeni çıkan tvler, bu televizyonlar hakkında bilgi istediğiniz her şey bu adreste sizleri bekliyor. Televizyon hakkında bilgi ya da bir şeyler mi araştırmak istiyorsunuz?

Ya da televizyon alacaksınız ve televizyon hakkında bilgi ya da bir şeyler öğrendikten sonra mı karar vermek istiyorsunuz, işte bu yüzden tüm bunları öğrenebileceğiniz tek adrese davet ediyoruz sizleri bu adreste led tv, lcd tv ve aklınıza gelebilecek televizyon hakkında bilgi almak istediğiniz her şey sizlerle olacak. Biz televizyon dünyasının bilgi deposuyuz, biz televizyonun en iyi takipçisiyiz.

Televizyon hakkında bilgi almak için yapmanız gereken uğramanız gereken tek adres  http://www.lcdledtelevizyon.com/led-ve-lcd-tv-sitemize-davetlisiniz/  sizlere bu adrese bekliyoruz. Sizleri bu adrese merak ettiğiniz her şeye cevap vermek için bekliyoruz. Sizleri bu adrese aklınızda oluşan tüm soru işaretlerine cevap olmak için bekliyoruz. Bizler sizlerin bu adreste her türlü sorunuza cevap oluşturan yazılarımız ve ürünlerimiz ile sizleri bekliyoruz. Televizyon hakkında bilgi alabileceğiniz bizden daha emin bir adres olmadığını sizlere söylüyoruz.