Hangi dizüstü bilgisayar?

Alışverişlerde bazı ürünlerin tavsiye üzerine tercih edilmesinde fayda var. Kullanıcıların yorumlarını öğrendikten sonra seçim yapmak, alıcı için çok daha akıl karı bir davranış olacaktır.

Bu ürünlerin başında da dizüstü bilgisayarlar geliyor. Bilgisayar konusunda yapılan alışverişlerde olabildiğince görüşleri dikkate alarak alternatif listesi hazırlamak ve bu listeden hem bütçeye hem de beklentilere en uygun olanını seçmek avantajlı bir alışverişe imza atmayı sağlayacaktır. Ancak envai çeşit marka ve modelin piyasada mevcut olması akılları bir hayli karıştırıyor. Hangi ürünün daha avantajlı olacağı yönünde titiz bir inceleme yapmayı da zorunlu kılıyor.

Dizüstü

Dizüstü

Marka ve modellerin sıkı rekabeti

Teknolojinin dev markaları neredeyse her yıl yeniledikleri modelleri ile kullanıcılara cazip ürünler sunmaya çalışıyor. Çok ciddi boyutlara ulaşan rekabet kimi zaman ürünlere üstün özellikler kazandırılarak, kimi zaman da fiyatlarda indirimlere gidilerek cazip hale getirilmeye çalışılıyor. Bu noktada önemli olan kullanıcıların bu ürünleri hangi amaçlar ile satın aldığıdır. Bilgisayarda oyun oynamayan birinin bu konuda üstün özelliklere sahip bir bilgisayarı seçmesine hiç gerek yok. Yani amaçlar doğrultusunda seçim yapmak son derece önem arz ediyor.

Çok sıkı bir bilgisayar kullanıcı değilseniz temel programları başarıyla çalıştırabilen, yaklaşık 4b Ram sahibi olan, i3 işlemcisi olan bir bilgisayar, sizin için yeterli olacaktır. Bu ürünlerin diğerlerinden çok daha düşük bir fiyata sahip olduklarını hatırlatalım. Kullanmayacağınız halde diğer özellikler için yüksek bedel ödemenize hiç erek yok.

Ancak yoğun şekilde bilgisayar kullanıyorsanız standartlarınız bunların üzerinde olmalı. Örneğin i5 işlemciden aşağıya düşmemeniz gerekiyor. Kullanım seçeneklerinize göre i7 işlemcili notebook veya Mac gibi ürünlere de yönelebilirsiniz. Şayet bilgisayarınızı gün içerisinde yanınızda taşıyacaksanız şarj süresi de önem kazanıyor. Bu nedenle pil hücre sayısına bakmalısınız. Genellikle 6 ya da 9 rakamını göreceksiniz. Tercihiniz 9 olmalı.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.