1 inç Kaç Cm?

Evimizde ve tüm yaşam alanlarımızda kullandığımız televizyon cihazlarının ekran boyutlarına inç denir. İnç kelimesi bir ürünün boyutunu hesaplamak için kullanılır. Ekran boyutları genellikle inç ile belirlenir. Televizyon alırken modelin yanında inç özelliği yazıyor. Küçük boyutlu televizyon modellerinde inç boyutu düşerken büyük ekran boyutu olan televizyon modellerinde inç boyutu yükseliyor. 1 inç = 2.54 cm ‘dir. Televizyon modellerinde inç hesaplaması 1 inç üzerinden oluşur. Eğer 47 inç bir televizyon almak isterseniz bu hesaplama kullanarak 106 cm boyutuna ulaşırsınız. Ulaştığınız rakam almış olduğunuz televizyonun boyut oranını gösterir. Her boyut farklı bir inç oranına sahiptir. Televizyon alırken bu oranlara dikkat ederek tercih yapmak daha doğru olacaktır.

İnç Hesaplaması Nerelerde Kullanılır?

İnç kelimesi bir uzunluk birimi olarak da tanımlanıyor. Tüm cihazların uzunluğu hesaplanırken inç faktörü devreye girer. Özellikle elektronik cihazlarda inç hesaplaması kullanılır. Elektronik ürünlerin boyutları alıcı için büyük önem taşıyor. En çok tercih edilen ve talep gören ürünler boyutları ile ön plana çıkıyor. Günümüzde daha yüksek boyutların tercih edildiğini görmekteyiz. Daha görüş açısı yüksek modeller yüksek inç olarak biliniyor. İnç uzunluk biriminin genel kullanım alanları bilgisayar yazılım ve donanım programlarında kullanılıyor. Yine çok kullanılan bölümü televizyon modelleridir. Televizyon modellerinde büyüklüğü ölçmek için köşeden köşeye yapılan çalışmadır. İnç hesaplaması her televizyon modelinde değişkenlik gösterebilir.

Televizyon Fiyatlarını İnç Faktörü Etkiler Mi?

Televizyon modellerinde boyut ve büyüklük hesaplarken inç faktörü devreye girer. Bu yüzden doğrudan fiyatı etkilediğini söyleyebiliriz. İnç faktörü bir televizyonun boyutu yüksektir veya düşürür. Yüksek boyutlarda olan televizyon modelleri özellik bakımından daha avantajlıdır. İzleyiciye kusursuz ve sorunsuz bir geniş izleme platformu yaratır. Küçük inç boyutlarına sahip televizyon modellerinde inç birimi düşer. Bu yüzden alınan televizyonun boyutu düşer. Düşük inç boyutuna sahip modellerde geniş görüş açısı yoktur. Dar bir izleme alanı vardır. Kullanacağınız alan veya yere göre seçim yapmak daha doğru olacaktır. Minik bir ofiste çok büyük boyutlu bir televizyon koyamazsınız. Bu yüzden dar ve küçük alanlarda her zaman küçük boyutlu inç modelleri kullanılıyor. 

Küçük Boyutlu İnç Ve Büyük Boyutlu İnç Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Seçilen her cihaz ve ürün kullanım alanına göre seçilir. Evinizde kullanılan televizyon modeli görüntü ve çözünürlük açısından evde yaşayan kişiye bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Tek kişi iseniz küçük boyutlu inç modellerini tercih edebilirsiniz. Çocuklu ve kalabalık bir aile iseniz her koltukta oturan olduğu için geniş bir görüntü elde etmek gerekiyor. Geniş kullanım alanı sağlayan televizyon modellerinin inç boyutu yükseliyor. İnç boyutları günümüzde dahada gelişmiş modellere eşlik ediyor. Geçmiş yıllarda tek inç modelleri tercih edilirken günümüzde birçok farklı model ve tasarım tercih ediliyor. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.