2019 Yılının En İyi Full HD Televizyonları

Bir televizyondan ne isteyebilirsiniz? Bu soruyu kendinize sorduğunuzda karşınıza çıkacak olan seçenekleri kendi kriterlerinize göre eleyerek kendinize en uygun televizyonu elektronik pazarında bulabilmeniz mümkündür. Misal olarak 3D bir televizyon istediğinizi varsayalım. Burada 3D televizyonun hangi ekran teknolojisine sahip olacağı, içerisinde kendi uydu alıcısının bulunup bulunmayacağı ya da bir başka kriter olan ekranın büyüklüğü ve kullanılacak olan odaya uyup uymayacağı gibi soruları kendinize sormanız gerekmektedir. Örnek olarak odanız küçük ise en fazla 81 ekran bir televizyon seçebilirken, büyük bir salon için 121 ekran bir televizyonu seçebilirsiniz. Ya da hazırdan evde bulunan uydu alıcısının kullanım dışı olmasını istemiyorsanız kendinden decoderli televizyonlardan almayarak burada fiyat tasarrufuna da gidebilirsiniz. Ayrıca televizyonu duvara sabitleyip sabitlemeyeceğiniz de bir başka konu. Televizyon üniteniz buna uygunsa isterseniz sabitleyebilirken uymayan durumlarda ünitenin üstüne kendi ayakları üstüne koyarak burada durabilmesini sağlayabilirsiniz. 2019 yılında çıkmış olan ve birbirinden güzel teknoloji harikası televizyonlara ise buradan göz atabilirsiniz.

2019 Yılının En İyi Full HD Televizyonları

LG OLED77C9PLA Ultra HD 4K TV

Ana fiyatı 59,999,00 TL olan bu televizyon LG’nin son senelerde üretmiş olduğu devasa büyük ekranlarından sadece bir tanesi. 40 Watt çıkış gücü gibi komik elektrik tüketimi olan bu üründe aynı zamanda A sınıfı enerji tüketim sınıfı da mevcut. İçerisinde bulunan decoderi (DVB-S2) modeli olup tamamen HD ve 4K yayınları bile televizyona yayabilecek şekilde tasarlanmış. İçerisinde hazır olarak akıllı TV kurulu olarak geliyor. Boyutları 77 inçi bulan bu televizyon santimetre olarak 195 santimetreye tekabül ediyor. Eğer büyük bir salonunuz varsa ve film izlemeyi seven bir insansanız bu televizyonu gözünüzü kırpmadan tercih edebilirsiniz. Ses özelliği olarak tam donanımlı olarak gelen bu cihaz, Dolby Surround, LG Sound Sync gibi bilinen ses teknolojileri ile insanın karşısına çıkıyor. Kendinden subwooferı olan bu televizyonu isterseniz güzel bir ses sistemi ile güçlendirebilirsiniz.

SAMSUNG 82Q900R Ultra HD 8K TV

Ortalama fiyatı 60.000,00 lira arasında gezen bu televizyon, 82 inç gibi devasa boyutlarıyla büyük televizyon severlerin dikkatini çekiyor. 208 santimetre gibi çok devasa boyutlara tekabül eden boyutu sayesinde salonda sinema keyfi çekmek isteyenler için bu televizyon birebir. Ayrıca 8K gibi yüksek çözünürlükleri de desteklemesi ile insanların kalbini çalan televizyon 60 W güç kaynağı ile çalışıyor. Yenileme hızının 100Hz olduğu bu televizyonda isterseniz film izleyin, isterseniz konsoldan oyun oynayın bu tamamen size kalmış.

SONY KD-65AG8 Ultra HD 4K TV

Diğerlerine göre biraz ucuz olması ile tercih edebileceğiniz bu ürün ortalama 22,600,00 TL fiyatında satışa sunuluyor. Ultra HD yani 4K oluşuyla sinema izlemeye doyamayacağınız bu televizyon 65 inç gibi devasa boyutları ile insanı kendine çekiyor. Ancak diğerlerine göre enerji tüketim sınıfı bu cihaz için B sınıfı olarak belirtilmiş. Yani diğerlerinden biraz fazla elektrik harcadığı aşikâr.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.