3 Çipli Led Tv’ler

Gelişen teknoloji ürünleri arasında birçok akıllı cihaz da olduğu gibi televizyon alanında da inanılmaz değişimler yaşanmıştır. Her geçen gün daha çok geliştirilen daha ince tabakalı televizyonlar üretilmektedir. Birçok alanlarda kullanılan ve ekstra şıklık kazandıran led aydınlatmalar son teknoloji ürünleri ile beraber LED televizyonlar olarak kendini göstermiştir. LED televizyonların özelliklerinden en belirgin olanı ışık yoğunluğudur.  LCD TV’ler ile LED TV arasında görünüm olarak fark olmasa da kullanım olarak oldukça fark bulunmaktadır.

 

3 Çipli Led Tv Nedir?

3 çipli led sistemi şerit led adı verilen ve belli bir uzunluğa sahip olan şeritlerin üzerinde bulunan aydınlatma sistemidir. Sarı, kırmızı, mavi, beyaz, yeşil gibi birçok rengi barındıran 3 çipli LED, tv ürünlerinde de kullanılmaktadır. Televizyonlarda kullanılan 3 çipli LED sistemi sayesinde oldukça yüksek verim sağlanmıştır. 8,4 watt güç tüketen led ışıklar tv sistemlerinin arka platformlarında bulunurlar. Televizyonlara bağlı olan led sistemi sayesinde ayarlanan efekt ve ses sistemi ile beraber aydınlatma sağlanır. 3 çipli led tvler ekstra ve uzun ışıklandırma kullandığı için enerji tüketimi de yüksektir. Bu yüzden kişisel kullanıma göre açılması tavsiye edilir.

 

3 Çipli Led TV Ekran Özellikleri

LCD TV ekranlarında genellikle tek bir alan üzerinden aydınlatma sağlanırken Led TV’lerde birçok pixel kadar küçük ve ince ayrıntı da oluşan led ışıklar kullanılmaktadır. Kullanılan bu led ışıklar enerji tasarrufunu da sağlayarak daha net bir görünüm sağlar. %85 oranında farklı renkleri ile aydınlatma özelliğine sahip olan Led TV’ler diğer televizyon modellerine göre üstünlük sağlamaktadır. Kullanıcılar tarafından en çok memnun edici alan ise uzun süreli kullanımda bile ekstra enerji tasarrufu sağlama özelliğidir. Yaşam alanlarında keyifli dakikalar geçirmeyi sağlayan LED tv’ler çözünürlüğü ile birçok model ve markayı geride bırakmıştır.

 

3 Çipli Led TV Kullanım Alanları

Salon, iş yeri, mutfak, çocuk odası ve birçok yaşam alanında kullanım imkânı sunar. Farklı alanlara göre farklı boyutlarda üretilen led tv’ler ile kişisel kullanıma uygun ürün seçenekleri vardır. Led tv’ler de uzun ömürlü bir kullanıma sahip cihazlardır. Olağan dışı durumlar olmadığı sürece uzun süreli kullanım, yüksek ısıda kullanım gibi durumlarda bile olumsuz etkilenme yapmaz. Kullanıcı hatası dışında oluşacak problemler garanti tarafından takip edilerek mağduriyet önlenmektedir. Bunların dışında ürün içeriği ve özellikleri internet ortamında da yer almaktadır. Birçok platformdan takip edilen cihazlar ve özellikler sürekli değişmektedir.

 

3 Çipli Led Tv Modelleri

3 çipli led tv markaları modelleri farklılık göstermektedir. Led tv ekranlarının arka kısmında tasarlanan TV uzunluğunda olan aydınlatmalar ile karanlık ortamda sağlanan ışıkla keyifli dakikalar oluşmaktadır. Philips, Samsung gibi markalar tarafından ortaya çıkarılan ve 4K özelliğine sahip olan televizyonlar led ışık sistemi ile geliştirilmiştir. Boyutlarına göre fiyat farkı olan televizyonlarda birçok indirim ve kampanya bulunmaktadır.

 

 

Önceki İçerikYazar Kasa Fişi
Sonraki İçerik2020 Led Tv Kampanyaları
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.