37 Ekran LCD TV Fiyatları

Televizyon tarihi 1923 yılında İngiltere’de başlıyor. Çalışan ilk televizyon ise 1925 yılında icat ediliyor. Zamanın koşullarını değerlendiren üstün zekâsını kullanarak ve asrın icadını yapan kişi John Logle Baird’tir. Yıllar içerisinde gelişmeye başlayan teknolojik buluşlar ile televizyonların yapıları ve özellikleri de değişmeye başladı.

Şimdilerde plazma, HD, 3D ve LCD gibi çeşitleri üretilmeye başladı. Hatta televizyon içerisinde kullanılan teknolojik malzemeler ile internete kolayca girilebiliyor ve istenen tüm müzik, video ve filmler izlenebiliyor. Elektronik cihazlar arasında yer alan televizyonun, çeşitli modellerde ve markalar tarafından üretimi yapılmaktadır. Televizyonlar, her bütçeye ve beklentiye cevap veren zengin bir ürün yelpazesine sahiptir.

LCD Televizyon Tanımı

Televizyon teknolojisinin en önemli getirilerinden biri de LCD televizyon modelleri olmuştur. LCD TV açılımına bakacak olursak; Liguid Crystal Display şeklindedir.  Bu model televizyonlarda kullanılan ana madde sıvı kristallerdir. Kristaller sıvı geçişini engellemek yerine sıvıları rahat bırakan bir sistemle oluşturulmaya çalışılmıştır. Etrafa yaydığı kaliteli ışık ve görüntüsünden dolayı en çok tercih edilen televizyon modelleri arasındadır. İçerisinde yer alan temel parçalar, florasan tüpler, likit kristal ekran ve polarize filtreler bulunur.

Öncelikle tüpler yardımı ile ekrana gidecek olan ışığı üretmektir. Piksel mavi kırmızı ve yeşil renklerden meydana gelir. Bu üç renk beraberinde 17 milyona yakın renk üretir. Filtreler ise ışığı geçiren sistemlerdir. LCD ekran televizyonlar içerisinde yer alan sıvı kristaller milyonlarca canlı renk üreterek izleyicilere en renkli ve canlı görüntüyü oluştururlar.

Çözünürlük Kalitesi

En çok tercih edilen modeller arasında önemli bir yere sahip olan LCD televizyonlar içerisinde barındırdıkları ekran ve piksel sayılarından dolayı yüksek bir çözünürlük oranına sahipler. Ekran çözünürlüğü bakımından bu modeller oldukça avantajlıdır. Evlerde ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanıla bu ürün karşısında keyifli zamanlar geçirilebilir.

LCD televizyonların fiyatları boyutlarına ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. LCD televizyonlar kullanılacağı alana ve modele göre boyutları değişebilen ürünlerdir.  LCD televizyon boyutları ise şu şekildedir: 27 inç LCD ekran boyutu 68 cm, 32 inç LCD ekran boyutu 82 cm, 37 inç LCD ekran boyutu 94 cm, 42 inç LCD ekran boyutu 106 cm’dir.

37 LCD Televizyonlar

LCD televizyonların kullanım alanları ve kullanılacak mekânları oldukça fazladır. Çünkü evde, iş yerinde, yazlıkta ve daha birçok noktada kullanılabilen ürünlerdir. Kurulumu kolay ekran kalitesi yüksek bir modeldir. Her boyutunun da bulunması önemli bir avantajdır. LCD televizyonlar elektronik eşya satılan iş yerlerinde ve önemli internet siteleri üzerinden satışı yapılıyor.

LCD televizyon almak isteyenlerin internet üzerinde daha fazla ürün çeşidine ulaşması mümkündür. Ayrıca buralardan yapılan ürün incelemeleri sonucu fiyat ve ürünlerin marka değerleri bakımından özelliklerini karşılaştırma imkânı bulunuyor. Ayrıca güvenilir sitelerden ürünü güvenli bir şekilde temin etmek de mümkündür. 37 ekran LCD marka televizyon ve fiyatları şöyledir: LG 37KL430 LCD televizyon çözünürlüğü yüksek ve geniş ekran özelliğine sahiptir. PHILIPS 37PFL3007H LCD televizyon gibi serileri bulunuyor. Bunların dışında Samsung ve Vestel marka ürünler içerisinde de 37 ekran LCD televizyon modeli bulmak mümkündür.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.