4K Televizyon Xiaomi Mi Full Screen TV Pro Özellikleri

Xiaomi, Çin teknoloji devlerinden biri olsa da son zamanda yaptıkları telefonlar ve çeşitli multimedya cihazlardan sonra yeni bir merak salarak televizyon üretimine de el attı. Son zamanlarda yaptığı çalışmalardan sonra oldukça verimli sonuçlar elde ettiği televizyonu Xiaomi Mi Full Screen TV Pro, uzay ekrana sahip ve 65, 55 ve 43 inç seçenekleri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Xiaomi’nin Amlogic ile beraber geliştirmekte olduğu 4K televizyonlar içerisinde Amlogic 12nm T972 yonga setine sahip olarak geliyor. İçerisinde kullanılan işlemci ise A55 1.9 GHz. Bu sayede bu televizyonlardan yüksek verim alınabilirken aynı zamanda %55 güç verimliliği ve %63 daha iyi performans vaat ettiği gözleniyor.

Ne kadar 4K bir televizyon olsa da içerisinde 9. Nesil bir görüntü işleme teknolojisini kullanan bu televizyonlar, 8K videoları da oynatabilme özelliğine sahip. Ayrıca yüzde 97 ekran gövde oranına sahip bu televizyonların çerçevesi neredeyse yok denecek kadar az. Bu televizyonlar ayrıca alüminyum çerçeveler, metal tabanlar ve üç boyutlu kevlar sırt tasarımlarına sahip.

Amlogic ile Beraber Geliştirildi

Amlogic adlı bilişim firması ile beraber geliştirilen bu televizyonda IoT cihazlar ile bağlantı kurabilme özelliği var. Bu cihazlardan bilgi alabilen, durumlarını görüntüleyebilen ve bu cihazları uzaktan kontrol edebilen ve ses kontrolünü destekleyen AIoT ara bağlantıya ayrıca sahipler. Bu televizyonlar ek olarak dahili XiaoAI Ai Asistant ile beraber gelirken aynı zamanda Patchwall AI’ı çalıştırma özelliğine de sahip.

İşte Temel Özellikleri

178 derecelik görüş açısına sahip 3840 x 2160 piksel HDR 10 ekrana sahip bu modelde, aynı zamanda farklı odalar için farklı büyüklüklere de yer verilmiş. İsterseniz 43, 55 ya da 65 inç modellerinden birini satın alabilirsiniz. 1.9 GHz Amlogic Cortex Dört Çekirdekli Cortex A55 T972 12 nm işlemci kullanılmış ve içerisine 2GB da ram dahil edilmiş. Ayrıca 32 GB depolama alanı sunulan bu televizyonda Patchwall desteği de mevcut. Portlara bakıldığında Bluetooth gibi kablosuz bağlantıyı destekleyen yapısı sayesinde artık kulaklıklarınızı da bu televizyona bağlayabileceksiniz. Bununla birlikte 3 HDMI girişi (1 ARC) 2 USB girişi ve bir adet de Ethernet girişi bulunmakta. Kullanılan Wifi teknolojisi ise WiFi 802.11 ac olup bu teknoloji 2.4 GHz’de ve 5GHz değerlerinde çalışabilmekte. 8K video oynatabilmesi ile de ünlenen bu cihazda Stereo hoparlörler, Dolby Audio ve DTS ses bulunmakta.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.