Beko LCD Televizyon Ekran Kararması

Televizyonlar artık hayatımızın içine girmiş ve zamanla hayatımızın bir parçası olmuş medya araç gereçleridir. Bu tarz elektronik aletler içerisinde kullanılan devreler sayesinde ve almış olduğu elektrik enerjisi ile çalışarak bizlere rengarenk görüntüleri, hatta göremediğimiz yerleri görmemize olanak sağlar. Gün boyunca çalışarak bize güzel hizmet eden bu makineler düzenli bakımları yapılmadığında ya da dikkatsiz kullanıldığında ekranında kararmalar ya da görüntüde gelmeme gibi sorunlar yaşanıyor. Tüm televizyonlarda görülebilen bu ekran kararması sorunu, tamir servislerinin ve diğer televizyon servislerinin aldığı şikayetlerin birçoğunu oluşturmaktadır. Bu sorun genellikle yeni gelişen teknoloji ile piyasaya çıkmış olan yeni teknoloji ürünlerinde rastlanmaktadır. Bu tarz bir sıkıntı ile karşılaşmanız halinde televizyonunuzun garanti kapsamından dışarı çıkmasını istemiyorsanız, televizyonun içini kendiniz açmadan direk olarak servise göndermeniz gerekmektedir. Televizyondan ses gelmesi ama görüntü gelmemesi ya da TV’nin ekranında ışıksal kararmalar olması ve buna bağlı görüntünün az gelmesi gibi sorunlarda direk olarak almış olduğunuz firmanın servisini arayarak ilgili mecralara televizyonunuzu ulaştırmanız gerekmektedir.

Bozulan TV’ler Uzmanlara Teslim Edilmeli

Zamanında uzmanlara teslim edilmeyip içinin açılıp bakıldığı televizyonlar, yanlış bir hareket yüzünden bozulabiliyor ve bu gerçekten sinir bozucu bir durum olabiliyor. Bu yüzden televizyondan anlamıyorsanız bu tarz hatalarla karşılaştığınızda mutlaka ama mutlaka televizyonunuzun garanti dışına çıkmaması adına ilgili servislere televizyonunuzu en kısa zamanda bırakmanız gerekmektedir. Bu arızaların nedeni ise genellikle televizyonun arkasında olan LED’lerin yanmasıdır. Ya da hata payı az da olsa ana kart değişimi isteyebilir. Bunlara neden olan en büyük sorun ise zamansız gidip gelen elektrikler ve birden yükselip azalan voltajlardır.

Tamiri Nasıl Yapılıyor?

Eğer içerisindeki arka platform ışıklandırması yanmış ise bu platform değiştirilerek ilgili sıkıntının ortadan kaldırılması gözlemlenebiliyor. Bu tarz arızaların en güzel şekilde tamiri, içerisinde bulunan parçanın bir diğer yenisi ile değiştirilmesi ile yapılıyor. İçerisinde kullanılacak olan yeni parçanın bu cihazla uyumlu olup olmadığı ya da ekran boyutuna sığıp sığmadığı cihazın tamiratında cihazın düzelmesinin faktörlerini belirleyen etkenler arasında yer alıyor. Eğer görüntü hiç gelmiyor ise yüksek ihtimalle ana kart değişimine gidilebilir. İçerisinde kullanılan ana kart devresinin sigortası yanmış ise burada sigorta iyi bir iş çıkararak televizyonu yüksek voltajdan korumuş demektir. Burada televizyonun açılmaması doğal olduğu gibi bir adet yeni sigorta eski parçasının yerine koyularak bu sorun ufak meblağlara halledilebilir. Ancak içerisindeki sigorta yanmamışsa ve ana kart devrelerinde hata var ise ne yazık ki en kısa süre içerisinde ana kart değişimine gidilmesi gereklidir.

Servisleri Nerede Bulabilirim?

İnternet üzerinde yapacağınız ufak araştırmalar sonrası karşınıza çıkan ve ilgili markanın erbabı kişileri aramanız taktirinde onlar size en kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır. Böylelikle televizyonunuzun hatası saptanacak ve en kısa süre içerisinde tamiratı yapılacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.