Dünya’nın En Büyük Televizyonu Hangisi?

Televizyonlar artık insan hayatının içerisine güzel bir şekilde girmiş ve hala geliştirilmekte olan, üzerinde bulunan ufak lambaların birbiri ile koordinasyon içerisinde olduğu ve bu lambaların görüntüyü insanlara aktardığı büyük ve geniş panele benzeyen cihazlardır. Son zamanlarda televizyon kanallarının da artmasıyla artık her evde televizyon görmek şaşırılmaz bir hal aldı. Bununla birlikte RTÜK kurumunun uygulamış olduğu kurallar çerçevesinde yayınlarına devam edebilen kanallar mevcut. Televizyonlar aslında tek başlarına pek bir iş yapamazken etrafından bilgiye ihtiyaç duyarlar. Bilgiye muhtaç bu cihazlar bir anten ve kablo ile desteklenerek zapping aracına dönüşebilir ya da arkasında bulunan USB portlarına takılacak olan USB bellekler sayesinde bir sinemaya dönüşebilir. Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesinin sonunda artık insanlar ufak boyutlu televizyonlar ile yetinmeyerek duvarın yaklaşık %25ini kaplayacak derecede büyük televizyonları tercih ediyorlar.

Konu büyük televizyonlara gelmişken Dünya’nın en büyük televizyonu ne merak edenleriniz vardır. İşte dünyanın en büyük televizyonu.

İngiltere Merkezli Titan’ın Yeni Büyük Televizyonu

İngiltere’de faaliyet göstermekte olan Titan markası, yeni televizyonunu uzun bir zaman önce tanıttı. Bu televizyon 370 inç gibi devasa boyutlara sahip iken aynı zamanda bilgisayar ve dünyanın en pahalı televizyonu olmaya hak kazanmış bir aygıt. Zeus adını vermiş oldukları bu devasa televizyon 4K çözünürlüğe sahip iken aynı zamanda onu gerçekten satın almanız mümkün olan bu cihaz. 10 metrelik devasa boyutları ile insanları kendine çekmeyi başaran bu cihaz, 2014 yılında Cannes Film Festival’inde gösterilmiş olan Zeus’lardan birisi.

Eski rakibi olan Panasonic’in ise 152 inçlik devasa boyutlarda televizyonunun rakibi olmuş yeni Zeus modeli, neredeyse iki katı büyüklükte. Zeus aynı zamanda 20 farklı kanalı seyretmenize olanak sağlayabiliyor. Ancak bu ve bunun gibi büyük televizyonlara sahip olmak gerçekten lüks ve zenginlik istiyor. Günümüz fiyatları ile 1.7 milyon dolar olan bu televizyonu almak ülkemiz standartlarında düşünülemeyecek derecede fazla bir televizyon için.

Odanın Duvarını Kaplayabiliyor

Bir odanın duvarını kaplayacak derecede büyük bu televizyon, şimdilik daha çok profesyonel alanlarda kullanılmakta. Bunların içerisine spor müsabakalarının gösterildiği büyük paneller, e-Spor camiasında oyunun aktarıldığı ekran ve konserlerde arka taraflar için görüntü verme gibi özellikler örnek verilebilir. Sinemalarda da kullanılması amaçlanan bu cihaz şimdilik sadece bazı sinema salonlarında kullanılmakta. Yine de sadece bir televizyon için bu kadar fazla fiyatların paha biçilmesi gerçekten inanılmaz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.