En Ucuz Televizyon Fiyatları 2020 

Teknoloji çağında varlığı büyük bir önem arz eden ve yaşamımızın vazgeçilmezlerinden biri de televizyondur. İnsan hayatında büyük bir bölümüne yeri varken, günümüz hayatında bir iletişim aracı olarak da kullanılmaktadır.

Evlerimizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan televizyon günden güne teknolojinin gelişmesi ile televizyonun yüksek modelleri ve özellikleri geliştirilerek kullanım alanlarını çoğalttığı gözlemlenmektedir.

İlk dönemlerde siyah beyaz, tüplü ve hacim olarak fazla yer kaplayan modelleri çıktı. Zaman geçtikçe teknolojinin ilerlemesi ile beraber kendini yenileyen televizyon LCD, LED, ULTRA LED ve OLED ekranlar gibi çeşitlerde üretilmeye başladı.

Televizyon Satın Alırken Özellik Olarak Nelere Dikkat Edilmeli?

Bazı yapılan hatalar evin dekoratif olarak bozulmasına sebep olur. Bu sebepten dolayı ihtiyacımız olan televizyonu öncelikle hangi alanda kullanacağımızı belirlemek gerekiyor.

Örnek verecek olursak eğer küçük bir salonunuz var ise ve büyük bir LCD televizyon alırsanız odanın hem dekorunu bozmuş olursunuz ve o televizyondan seyir zevki alamazsınız. Bu sebepten dolayı hangi büyüklükte bir televizyon almamız gerektiğini bilmemiz gerek.

Tercih edeceğiniz LCD ekran ile birlikte televizyonunuzun görüntü olarak HD kalitesinde olmasına ve bu aralar modellerde kullanış bakımdan yaygınlaşan ve 3D görüntü özelliğini destekliyor olmasına önem verilmesi yararlı olur. Filmler, belgeseller, vs., 2D ile birlikte 3D görüntü de çekilip izleyicilerin beğenisi kazanılıyor ve ilgisi çekiliyor.

Televizyonların Kullanım Alanına Göre Farklılıkları

Salonlarda kullanılan televizyonlar boyut olarak genellikle en aşağı 60 ile 75’likte odanın büyüklüğüne tercih edilebilir. Oturma odalarında kullanmak için alacağınız televizyonlar 48’’ ten başlayıp 65’’ e kadar tercih edilebilir ve tabi yine odanın büyüklüğüne göre boyutlar yine değişir.

Tv Markalarında En Uygunu Hangisidir?

Piyasada bütçemize uygun olarak birçok marka bulunmakta ve bunlardan birini tercih etmemiz mümkündür. Dünyaca ünlü Samsung, LG, Philips, Sony gibi dev firmaların bulunduğu piyasada Türkiye’nin yükselişte olan markası Vestel hem fiyat bakımından hem kalite bakımından tercihler arasında üst sıralarda yerini alabilmesi mümkündür.

Bu markalar içerisinde aynı özellikte olup fiyat farklılığı gösteren ürünleri görebilmemiz mümkündür. Bu yüzden ürünler arası özellik ve fiyat olarak karşılaştırma yaparak, hangi ürün bütçemize uygun ise, tercihinizi ona göre yapmanız sizin için büyük avantaj olacaktır.

 Aynı Özellikteki En Uygun Televizyonlar

Bu televizyonlarda yakın olabilecek özellikler şunlardır: Ekran boyutu: 65 inc/ 165 cm, çözünürlük: 4K ULTRA HD, Görüntü teknolojisi: LED, Uydu alıcı: var, Smart TV: var, Çözünürlük: 3840×2160, model yılı: 2020, wi-fi: var, Ekran formatı: 16:9 özellikleridir.

Marka farklılıkları tv fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Gerek ekran boyutları gerek görüntü kalitesi her bakımdan fiyatlara etki etmektedir. Kaliteli bir televizyon satın alabilmek her zaman için önemlidir. Çünkü satın alınan televizyonun yeni nesil film endüstrisine uygun özelliklerde olması gerekmektedir.

Televizyon satın alırken internet bağlantısı kurulabilecek olmasına, evin her yerine konumlandırılabilecek olmasına, yüksek görüntü özelliklerinin bulunmasına her daim önem verilmesi gerekiyor. Özellikle film izlerken bu görüntü kalitesi büyük bir önem taşıyor. Bununla birlikte ekran boyutlarının da fiyatlara etki ettiğini söylemek mümkündür.

 

Önceki İçerikEn Ucuz Led Tvler
Sonraki İçerikLED TV Nedir?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.