Hangi Marka Hangi Model Televizyon Almalıyım?

Geçmişten günümüze gelen teknolojilerden biri de televizyondur. Televizyonun insan yaşamında büyük bir yeri varken, günümüzde bir iletişim aracı olarak kullanılan temel teknoloji ihtiyaçlarından da birisidir. İhtiyaçlar listesinde yerini alan televizyonun günden güne teknolojiyle birlikte geliştirilmesi sayesinde günümüzde yüksek modellerde, kaliteli görüntülerde ve ince kalınlıkla üretilmeye başlanıyor…

Eski zamanlardan bu zamana kadar televizyon birçok aşamadan geçti. Örneğin, 1952’lerde kurulan TRT kanallarıyla beraber evlere de televizyonlar girmeye başladı. Fakat bu televizyonlar, siyah – beyaz renkte yayın sunuyordu. Günümüzde ise renkli olması kadar artık aranan birçok özellikler de beraberinde geldi.

Televizyon Satın Alırken Aranan Özellikler Nelerdir?

İyi bir televizyon satın almadan önce ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Küçük salona sahip olunan evlerde büyük ekranlar satın almak, evinizde ki dekoru dahi bozabilir… Bundan dolayı ihtiyacınız olan büyüklükte bir LCD ekran almayı planlayın.

Alacağınız LCD ekranla birlikte televizyonunuzda HD görüntü kalitesi olmasına ve 3D görüntüyü destekliyor olmasına önem verin. Artık günümüzde çekilen filmler sadece 2D değil aynı zamanda 3D görüntüde de çekiliyor ve sunuluyor… Evlerde kullanılan LCD ekran televizyonlarda 42’’ ya da 47’’ gibi orta büyüklükte ki televizyonları tercih etmeniz önerilir.

Bütçenize göre birçok marka tercihi yapılabilir. Başta Samsung, LG, Philips, Sony ya da Türk markalarından Vestel markası tercih edilebilir. Bu markalar arasında fiyat farklılığı yüksek oranda olabilir. Aralarında tamamen karşılaştırmaları özelliklere göre yaparak, bütçeniz hangisine yetiyor ise, onu tercih etmenizin de avantajı sizler için iyi olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.