Küçük LCD TV Boyutları Nelerdir?

LCD TV açılımı; Liquid Crystal Display olarak tanımlanıyor. Teknolojinin son modern tasarım ürünleri olarak karşımıza çıkan LDC TV modelinin ana teknolojisi sıvı kristallerdir. Sıvı geçişini engellemek yerine serbest bırakan bir sistemdir. LDC televizyon cihazlarında görüntünün üretilmesine TFT denir. Sıvı kristaller olan modeller organik bir sisteme sahiptir. UV ışınları, hava su durumlardan etkilenen cihazlardır. Kimyasal değişme bu durumlarda oluşabilir. Bu durum kristallerin dağılmasını hızlandırabilir. LCD televizyonlarının ekran boyutları 24 inç ve 32 inç ’den başlıyor. Küçük ekran boyutlarından başlayarak en yüksek boyutlara ulaşıyor.

LCD Televizyon Özellikleri

Günümüzde en çok tercih edilen ve talep gören televizyon modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Yaydığı kaliteli ışık sayesinde kullanıcıyı memnun eden bir yapıya sahiptir. LCD televizyonlarının temel parçaları florasan tüpler başta olmak üzere likit kristal ekran ve polarize filtreler bulunuyor. Bu temel parçalar ekrana görüntünün geçişini canlı renkler ile sağlar. Florasan tüplerin görevi ekrana gidecek olan ışığı üretir. Piksel 3 renkten oluşuyor. Kırmızı yeşil ve mavidir. Milyonlarca piksel görünen ekranda yaygın bir renk ve ışık seviyesi görülür. LCD ekranlar bu üç piksel renk ile 17 milyon renk üretimine sahiptir. Polerize filtreler bulunan sistemde birinci filtre dikey gelen ışınların geçişine izin verir. Dikey ışınlar ikinci filtreye giderek yatay geçiş yapar. LCD televizyonlar sıvı kristaller ile milyonlarca renk üreterek canlı ve en renkli görüntüye sahiptir.

LCD Televizyon Modellerinin Çözünürlük Kalitesi

LCD televizyon modellerinin günümüzde sahip oldukları ekran ve piksel sayısından dolayı doğal bir çözünürlük kalitesine sahiptir. LCD ekran alırken çözünürlük kalitesinin çok iyi olduğunu görebilirsiniz. Ekran parlaklığı ve görüş açısı olarak LCD ekran televizyon modelleri çok avantajlı ürünlerdir. Kullanıldığı takdirde her açıdan aynı görüntüyü izleyiciye keyifle ulaştıran bir ürün olarak biliniyor. Görüntü akışı yine birçok televizyon modeline göre öne çıkan bir detaydır. Televizyon izlerken görüntünün iyi akışı izlediğiniz her film veya diziden keyif almanızı sağlıyor. Ailenizle tüm yaşam alanlarında kullanabileceğiniz LCD televizyon modelleri istediğiniz boyutlarda alabilirsiniz. En küçük boyutları bulunan LCD televizyonlarının boyutları fiyatlarına göre değişebilmektedir.

LCD Televizyon Boyutları Hesaplama

Her kişinin televizyon modellerinde seçmiş olduğu boyut farklıdır. Kullanım alanına ve isteğe göre değişebilen ürünler olmasından dolayı genellikle ev için yüksek boyutlar yazlık, iş yeri veya diğer kulanım alanları için daha küçük boyutlar tercih edilebilir. LCD televizyonlarında boyutlar şu şekildedir.

  • 27 inç LCD ekran boyutu 68 cm ‘dir.
  • 32 inç LCD ekran boyutu 82 cm ‘dir.
  • 37 inç LCD ekran boyutu 94 cm ‘dir.
  • 42 inç LCD ekran boyutu 106 cm ‘dir.

LCD televizyon modellerinin fiyatları boyutlarına göre farklılık gösterebilir. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.