LCD TV Duvara Nasıl Monte Edilir?

Başta LCD TV olmak üzere televizyonlar TV ünitesi üzerinde kullanılabileceği gibi aynı zamanda duvara monte edilebilir. Özellikle yer açısından sıkıntı yaşayan kişiler için duvara ürünlerin mont edilmesi çok daha pratik bir çözüm sunmaktadır. Fakat bu işlemlerin hem televizyon hem de ilgili ortamda yaşayan kişilerin güvenliği için doğru ve uygun bir şekilde yapılması gerekir. Aksi halde duvardan düşecek olan televizyon hem ciddi zararlar yaratabilir hem de kişileri yaralayabilir. Bu tip risklerin alınmaması adına ise doğru ürünlerin kullanılması ve montajın uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. 

Televizyonun Duvara Montaj Yapılması

Duvara montaj yapılacak olan TV için doğru duvar askı aparatı satın alınmalıdır. Genellikle televizyonlar ile satışı yapılmayan bu duvar askı aparatları, ayrı alınmaktadır ve bu satın alma aşamasında televizyon modelinizi mutlaka uyumlu olduğu bir askı aparatını temin etmeniz gerekmektedir. Şu anda pek çok farklı alışveriş merkezinde dahil bulunabilecek olan duvar askı aparatı fiyat konusunda da çeşitlilik göstermektedir. Fakat ucuzluk ve fiyattan ziyade kaliteli ve güvenilir bir markanın ürünü kullandığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde televizyonunuzda yaşanacak zararlar nedeniyle çok daha yüksek ücretleri karşılamanız gerekebilir. Bu tip riskleri almamak adına ise ortalama 50 ile 100 TL arasında değişen fiyatlar ile satışı yapılan duvar askı aparatlarını tercih edebilirsiniz. Uygun bir ürün bulamayan kişiler tüm televizyon modelleri ile uyumlu bir şekilde olan özel tasarımları tercih edebilir. 

Askı aparatı sonrasında ise montaj kısmına geçirmelidir. Televizyonun montaj yapılacak duvar hazırlandıktan sonra yüksekliği belirlenmelidir. Bu konuda kişiler özellikle televizyonu izleyeceği alana göre yükseklik ve yerini belirleme işlemlerini yapmalıdır. Bu sayede televizyon izlerken herhangi bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde televizyon keyfinizi yapabilirsiniz. 

Duvar askı aparatlarının öncelikli olarak duvara monte edilmesini sağlayan bölümleri uygun vida ve dübeller yardımıyla monte edilmelidir. Sonrasında ise televizyonun arkasında yer alan uygun yuvalara duvar askı aparatını geçirmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede televizyonunuz izlenmeye hazır hale gelecek ve duvar askı aparatı ile yerden kazanç sağlamanız mümkün olacaktır. Montaj sonrasında duvar askı aparatına televizyonun uygun bir şekilde oturduğundan emin olmanız ve yine askı aparatının duvara sağlam bir şekilde takıldığını kontrol etmelisiniz. Zaman zaman yapacağınız bu kontroller televizyonunuzda ve askı aparatınızda sorun yaşamanızı önleyecektir. Aynı zamanda güvenli bir şekilde televizyonunuzu kullanmanız mümkün olacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.