Lcd TV Fiyatları

LCD TV fiyatları marka ve modellere göre farklı seçeneklerle satışa sunuluyor. Televizyonların ekran boyutları, çözünürlük ve piksel özellikleri, tasarım özellikleri gibi pek çok fonksiyona bağlı olarak fiyat belirlemesi yapılır. Boyutlar ve sistemde kullanılan teknolojik özellikler, marka kalitesine teknik donanımlara bağlı olarak belirlenir.

LCD TV Teknik Özellikleri

LED, QLED ve OLED gibi teknolojilere göre dizayn edilen LCD televizyonlar, DLED teknolojileriyle de alternatif sunuyor. Çözünürlük oranlarına göre farklılık gösteren televizyonlarda piksel çözünürlükleri; 3840 x 2160, 1366 x 768 gibi farklı opsiyonlarda tasarım edilir.

Wi-fi ve HDMI giriş kombinasyonlarına göre farklı niteliklerde dizayn edilen Lcd Tv genel özellikleri çözünürlükte;

  • 4K Ultra
  • Full HD
  • HD
  • 8K Ultra HD

Gibi farklı niteliklerde dizayn ediliyor. Ebatlarında ise 9 inç- 48 cm, 20 inç- 50 cm veya 24 inç- 61 cm gibi farklı kombinasyonlar sunuluyor.

LCD TV Genel Özellikleri

Marda ve modelline göre birbirinden farklı donanımlarda imal edilen Lcd televizyonlarda ekran boyutları farklılık gösterir. Genellikle; . 19 inç / 48 cm 19 inç / 48 cm (1) 20 inç / 51 cm 20 inç / 51 cm gibi tasarımlarda üretilen televizyonlar, fiyat aralıklarına ve görüntü teknolojilerine göre değerlendirilebilir. Çözünürlük seçkisinde farklı alternatiflerle dizayn edilen Lcd TV modelleri, uydu alıcılarına ve Smart TV kombinasyonlarına göre farklı özellikler sunar.

Piksel çözünürlükleri gibi değerlendirmelere göre marka ve model seçimi yapılabilir. Lcd TV fiyatları, genel ve teknik özelliklere göre belirleniyor. Tv ekran boyutu, çözünürlük ve piksel çözünürlük özellikleri, görüntü teknolojisi gibi unsurlara bağlı olarak fiyat değerlendirmesi yapılabilir.

Lcd Tv Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Televizyon satın alırken üretici firmanın kalitesi ve ekran görüntü kalitesine göre değerlendirme yapılabilir. Kullanılacak alanın büyüklüğüne göre ekran boyutu seçilebilir ve çözünürlük seçimlerine göre markalar değerlendirilebilir. Ekran formatında; 16:9 televizyon modelleri, 15:9 lcd tv modelleri, 16:10 ekran formatları veya geniş ekran formatlarına göre LCD TV değerlendirmesi yapılabilir.

LCD televizyon satın alırken ambilight olup olmadığına, wi-fi ve diğer özellikler olup olmadığına göre inceleme yapabilirsiniz. Lcd Tv fiyatları, her markanın ürettiği modellere ve modelde kullanılan genel özelliklere göre belirleniyor. Ekran boyutları ve genellikle görüntü teknolojisine göre belirlenen Lcd televizyon fiyatları, indirimli ve kampanyalı seçeneklerle değerlendirilebilir.

Üretici firma kalitesine, model özelliklerine, garanti süresi ve kapsamlarına göre televizyon seçimi yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.