LCD TV nasıl temizlenir?

LCD televizyon ekranları çok hassas olduğu için temizlik sırasında kişileri dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle ekrana zarar verebilecek her türlü malzemenin kullanılmaması ve uygun ürünlerin temin edilerek sadece ekrana özel olarak üretilen ürünler kullanılmalıdır. LCD televizyonlar diğer tüm televizyon türlerinde olduğu gibi elektrikli yapısı nedeniyle tozları üzerinde tutar ve daha çok toz tutar. Bu nedenle de ekran temizleme çok daha sık bir şekilde yapılmak durumundadır. 

LCD TV nasıl temizlenmelidir?

Kişiler çok basit bir şekilde bu temizliği yapma imkânına sahiptir. Öyle ki her evde bulunan sirke ve su karışımı ile ekranların kolay bir şekilde temizlenmesi mümkündür. Böylece ek bir ürün için para dahi harcamanıza gerek kalmadan ekran temizliğinizi yapabilirsiniz. Silme işlemi sırasında ise dairesel hareketler yapmanız uygun olacaktır. Yapacağınız bu sirkeli suyun televizyona hiçbir zararı olmayacak ve tozun kolay bir şekilde ekrandan arındığını görebilirsiniz. 

Sirkeli su dışında kişiler bez olarak mikro fiber bezleri tercih edebilir. Mikrofiber bezler özel olarak üretildiği gibi tozları üzerinde tutarak kolay bir şekilde ekranın temizlenmesini sağlar. Üstelik bu bezler leke bırakmayacak şekilde temizlik yapılmasına da imkan sağladığından dolayı ekranınızı kolay bir şekilde İlk günkü haline döndürmeniz de mümkün olmaktadır. Özellikle sirkeli su ve mikrofiber bez kullanan kişilerin bu karışım ile yapacağı temizlik uzun bir süre televizyonun tozlanmasını önleyecektir. 

LCD TV çizikleri nasıl giderilir?

Farklı ürünlerle ekonomik ve kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz sirkeli su karışımı nasıl tercih etmez sizin için aynı zamanda durumu çok daha kolaylaştıracaktır. Bu tip ekranlarda en çok yaşanan sorun çiziklerdir. Özellikle yanlış ürünler ile yapılan temizlikler sonrasında ekranın farklı bölgelerinde çizikler görülebilmektedir. Bu tip durumlara karşı da yine yapılabilecek pek çok farklı işlem bulunmaktadır. En etkili yöntem ise çiziklerin olduğu alanın vazelin ile temizlenmesi ve ardından bez yardımı ile silinmesidir. Ekrandaki çiziklerin çok daha görünmez hale geleceğini ve temizliği yaptıktan sonra ekran görünümü size mutlu edeceğini fark edebilirsiniz. Hemen hemen her evde bulunan bu tip ekranlar belirtilen şekilde yapılacak temizlikler sayesinde sorunsuz bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Televizyonlar için özel olarak üretilmiş olan solüsyon gibi farklı sıvı temizlik ürünlerini, güvendiğiniz bir marka varsa kullanabilirsiniz. Bu tip ürünlerde yine temizliği kolay bir şekilde yapabilmeniz avantaj sağlayacaktır. Bu konuda örnek videoları da izleyebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.