Led Projektör Fiyatları

Dış alanlarda kullanılan çok yönlü aydınlatmalar olarak da bilinen ışıklandırma sistemleri LED projektör denir. Led projektör enerji tasarrufu sağlar. Genellikle dış mekânlarda kullanılan LED projektörler uzun ömürlü ve sağlam olarak tasarlanmıştır. Fazla yüksek ısıda kullanım imkânı sunan LED projektörler içeriğindeki malzeme sayesinde uzun ve kısa olarak birçok ışıklandırma sağlar. LED projektörler de kendi içerisinde belli model ve çeşitlere ayrılmaktadır.

LED projektörler model olarak kare, dikdörtgen ya da oval olarak tasarlanmıştır. LED projektör fiyatları sabit olmamakla beraber model ve ışıklandırma sistemine göre değişiklik göstermektedir. LED projektör fiyatları her satıcı da farklı olmaktadır.  Buna göre istenilen özellikte ve modelde LED projektör almak isteyenler birçok internet platformu üzerinden indirim ve kampanyalardan yararlanarak daha uygun maliyetler de sahip olabilir.

 

LED Projektör Nerelerde Kullanılır?

LED projektörler yaşamın her yerinde yer almaktadır. Açık hava düğünlerde Sokaklar fabrikalar, stadyumlar sahalar gibi açık ve geniş alanların aydınlatılması adına birçok alanda kullanılır.  Kullanılacak alana göre LED projektör modeli de değişmektedir. Küçük alanlar için daha küçük watt özelliğine sahip ve renkli projektörler tercih edilebilir.

Büyük alanların aydınlatılması için ise daha büyük ve genellikle beyaz ya da sarı renk yüksek watt özelliğine sahip LED ışıklar tercih edilir. Birçok markada üretilen LED projektörler 10 watt, 20 watt, 30 watt, 70 watt, 100 watt ve 150 watt gibi çeşitliliğe de sahiptirler.  Daha çok ekonomik olan Led projektörler gelişen teknoloji ile beraber yüksek verimlilikle sağlamaktadır. Diğer projektörlere oranla LED projektörler düşük enerji tüketimi sağlayarak enerji tasarrufunu ortaya çıkarırlar. Enerji tüketiminin az sağlaması ile çevreye de az zarar vermektedir.

 

LED Projektör Modellerinde Fiyatlar Farklı Mıdır?

LED projektör modelleri kullanılacak alan büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Bazı led projektörler taşınabilir olurken bazı modelleri de sabit olarak monte edilebilir. Smd Led projektör modeli Sabit bir yere montaj yapılarak kullanılmaktadır. Led çipleri belli çeşitlerde bulunur.  Günümüzde en çok kullanılan LED projektör çeşitlerinden biri de COB led ürünleridir.

Sarı, kırmızı, mavi ve birçok renklerde LED aydınlatma ampulü bulunur.  LED projektörler uzun ömürlü kullanım sağlayarak iş alanlarında yaygın olarak kullanılır.  Dışarıda kullanılan bu projektörler her türlü hava şartlarına göre dayanıklılık sağlar. LED projektör 12/24 volt 50 watt ile çalışma sağlar. Led modellerine göre değişiklik olmaktadır. Led Projektör lambaları açılmaya başladığı ilk anda yüksek derecede aydınlatma sağlamazlar.

Isınma yaptıkça normal ışık düzeyine gelerek gerekli ve asıl aydınlatmayı oluştururlar. Kullanım süreleri oldukça uzun olan LED projektör aydınlatmaları bazı modellere göre ısınma yaptıktan sonra otomatik olarak kapanarak soğuma sonrasında tekrar devreye girerler. Uzun süreli kullanım için dış mekân aydınlatmaları olarak tercih edilen LED projektör kullanımı her alan için özel olarak üretilmiştir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.