LG’nin Yeni Televizyonu

LG’nin yeni üzerinde çalışmış olduğu ve geçtiğimiz ocak ayında piyasaya çıkartmış olduğu dünyanın ilk katlanabilir televizyonu LG Signature OLED TV R (65R9) tanıtıldı. Dünyanın ilk katlanabilir OLED televizyonu unvanına sahip bu televizyon 65 inç ve 4 K çözünürlüğe sahip. Prototip aşamasında olan ve hala geliştirilmeye devam edilen bükülebilir LG ekranı bükülebilir özelliğini kanıtlamak amacı ile LG’nin lansmanına çıktı. Peki neden böyle bir ihtiyaç ortaya çıktı? İnsanlar neden bir televizyonun ekranını bükebilmek ya da katlayabilmek istediler? Bu soruların cevabını da LG’nin mühendisleri şu şekilde yanıtladı. LG’nin mühendisleri bu televizyonu enteresan tasarım alanlarında görüntüleme teknolojilerini her yere ve en dar alanlara bile sığdırabilmek için yaptıklarını söylediler. Öncelikle telefonlarda çıkmasını beklediğimiz bu özellik televizyonlara çıkmış oldu. Bu teknolojiye ne kadar ihtiyacımız var bilemiyoruz ama adı üstünde bu bir teknoloji ve bir yerlerden bir şekilde gelişmeye devam edecek. Televizyonların boyutları günümüzde artan ihtiyaçlardan dolayı oldukça büyüdü. Görüntü kalitesi içerisinde güzel adımlar atılarak günümüzde otobüs büyüklüklerinde 16K televizyonlar görebilmemiz mümkün. Lakin televizyonlar kapatıldıklarında kocaman siyah bir ekran bizleri karşılıyor. Bu da kullanılmadığı zamanlarda yer kaplaması gibi bir sorunu ortaya çıkarıyor. Bu sorunu ortadan kaldıran LG’nin yeni akıllı televizyonu Signature OLED TV R bu ve bunun gibi sıkıntıların ortadan kaldırılmasında büyük role sahip. Bundan önce de çılgınlıklar yapıp Signature OLED W modelini çıkartan LG, bu televizyonu ise bir duvar kâğıdı gibi duvara yapıştırabilmenin yolunu buldular.

Bu Televizyon ile Alanı Arttırabilmek Mümkün

Yaşadığınız alan dar ise ya da televizyonu kullanmadığınız zamanlarda kaldırmak istiyorsanız bunun yerine bu cihazı satın alarak odanızdaki ferahlığı arttırabilirsiniz. Ayrıca ince bir şekilde ekranın tamamen yukarı çıkmayan versiyonunu da kullanarak müzik dinleme gibi aktivitelerinizi bu anlamda iyileştirebilirsiniz. Ayrıca televizyonun kendi içerisinde bulunan hoparlörleri de özel tekstil ürünleri ve yünleri ile korunmakta. Dolby Atmos ile beslenmekte olan bu hoparlörler evinizde sinema kalitesinde ses almanıza olanak sağlıyor. Sadece metalden yapılma ve fırçalanmış alüminyum yapısı ile oldukça dikkat çeken bu cihazda kenar ve köşeler biraz tıraşlanmış diyebiliriz. Bu sayede istenmeyen kazalarda oluşabilecek yaralanmaların önüne geçilmiş.

Hafif Yapısıyla Her Yere Götürülebilir

Oldukça hafif yapısı ile ve katlanabilir özelliği sayesinde istediğiniz yere götürebileceğiniz bu cihazı taşınabilir sinema istasyonunuz olarak da kullanabilmeniz mümkün. Bu sayede gittiğiniz yerde istediğiniz filmi izleyebilirsiniz. Ne kadar hafif olsa da boyutlarından ötürü taşırken en azından bir arabaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.