OLED ile LED Arasında Ne Fark Var?

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan plazma televizyonlarda şimdilerde OLED denilen organik ışık yayıcı diyot  anlamına gelen türü çıkarıldı. Herkesin LED ile farkının ne olduğunu merak ettiği OLED ekranları eskiden sadece telefonda mevcut idi. Şimdilerde birçok ünlü markanın TV panellerinde adından tekrar söz ettiriyor. Son teknoloji olan bu tür şu anda tahmin edileceği gii oldukça pahalı fiyatlarda.

Teknolojinin Yeni Harikası OLED

Olabildiğince ince olan OLED ekranları diğer TV türlerinden daha az enerji harcıyor. Daha gerçek ve daha canlı bir görüntü sunuyor. Geleceğin teknolojisi olan OLED paneller elektrik akımı geçtiğinde kendi ışıklarını kendi yayar. LED ürünen en büyük farkı bu sayılabilir. LED ve LCD gibi ayrı bir aydınlatmaya ihtiyaç duymaz. Yeni nesi akıllı telefon ekranlarında kullanılan OLED ileride bükülen ve esnek TV ve telefonlarda yaygınlaşacağa benziyor.

Oldukça hafif, ince ve hızlılar. Maxiumum netlik ve keskin görüntü sağlar. Kısacası yakın gelecekte birçok evin TV ünitelerinde göreceğimiz OLED bu cazibeli özellikleri ile teknoloji takipçilerini kendine hayran bırakacak.

OLED ‘i diğerlerinden ayrılan bu olumlu farklar pek tabi fiyatlarına da yansıyor. LED ‘ e göre oldukça pahalı olan bu ürün. Teknolojinin yetişilmez hızına karşı geliştirilen bu son ürün gerçek ve capcanlı görüntüleri ve özellikle de diğerlerinden katbekat yüksek olan fiyatı ile keskin bir şekilde ayrılıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.