QLED Panele Sahip OnePlus Tanıtıldı

OnePlus tarafından Yeni Delhi içinde düzenlenen etkinlik içerisinde, OnePlus 7T’nin yanı sıra bir yıldır insanların kulaklarını çalkalayan ilk akıllı televizyonu tanıtıldı. Honor, Huawei ve Xiaomi gibi diğer firmalar da bu televizyon işine giriştiler ve haberleri birçok yerde yapıldı. Bu televizyonlar gibi daha önce hiç televizyon üretmemiş markaların bir anda televizyon çıkarmaları oldukça kulağa ilginç gelse de bu tarz teknoloji devleri artık bulunduğumuz senelerde bu tarz inovasyonları sıkça yapıyorlar. Günümüzde televizyon üretiminde teknoloji devi olmuş firmalara meydan okuyan yeni firmalar, Samsung ve LG gibi firmalara meydan okuyorlar. Bunun en büyük göstergesi ise fahiş fiyatlar yerine fiyat performans denilebilecek en uygun fiyata en uygun ürünü sunmak istemekte olmaları. Ayrıca abartılmadan satılan bu televizyonlar firmaların yapmış oldukları ilk televizyonlar. Bu yüzden karşı kullanıcıdan beklenti yüksek olduğu için ortaya iyi işler koymak da zorundalar. İşte merak edenler için OnePlus TV özellikleri ve fiyatı

QLED OnePlus TV Özellikleri

55 inç büyüklüğünde QLED bir panel kullanmakta olan OnePlus firması kullanıcılarına 4K çözünürlüğü de beraberinde getiriyor. Artık standart haline gelen görüntü ve ses çıkış arabirimi olan HDMI’dan arkasında 4 tane barındırıyor. Bunun yanı sıra bir adet USB 3.0 bir adet de USB 2.0’ı televizyonun arka kısmında görmek mümkün. Kablo ile internet almak isteyenler için opsiyonel Ethernet çıkışı, optik ses ve analog ses çıkışı da unutulmayan özelliklerden oluyor. Dolby Vision teknolojisi kullanılan bu televizyonda HDR10+ desteği ve 2,5 GB önbellek yer alıyor. Ayrıca içerisine 16 GB depolama alanı koymayı unutmayan üreticiler burada içerisine yüklenebilecek aplikasyonlar için yer ayırmayı da ihmal etmiyorlar. Bununla birlikte sadece tek başına yüklenebilecek Netflix uygulaması üzerinden film ve dizilerinizi izleyebilmeniz mümkün oluyor. İki versiyonu bulunan bu model Q1 ve Q1 Pro olarak ikiye ayrılıyor. İkisini birbirinden ayıran temel fark ise birinin standart hoparlörler ile birinin ise ses barı ile birlikte geliyor olması. Eğer halihazırda bir ses sisteminiz varsa Q1 Pro’ya fazladan para vermenize gerek yok.

Kumandası 3 Sene Boyunca Güncelleme Alacak

3 Sene boyunca kumandasına bile güncelleme sözü alan OnePlus TV modeli yapı olarak kaygan alüminyum ve sağlam bir gövdeye sahip olarak kullanıcıları ile kavuşuyor. Bununla birlikte OnePlus telefonları ile uyumlu olması açısından AndroidTV bu cihaz içerisinde tercih edilen işletim sistemi.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.