Türkiye’de Satışa Sunulan 8K Televizyon Modelleri

Ülkemizde televizyon alışkanlığı oldukça yüksek seviyelerde. Türkiye olarak televizyonlara aşırı ilgili olduğumuz aşikâr. Bu da taleplerin artmasına neden olmakta. Özellikle yeni trendlere girmiş 4K televizyonlar oldukça revaçta denebilir. Yüksek çözünürlüğe sahip bu televizyonlar oldukça kaliteli ve net görüntüleri insanların hizmetine sunabilmekte. Durum böyle olunca tabii ki de televizyonlar gerçeği yansıtan araçlar haline geliyorlar. Film dizi ve haberleri izlediğimiz bu araçlarda günümüzün büyük bir bölümünü geçiriyoruz. Günün belli bir bölümü bu aletlerde geçirildiğinde ise daha güzel görüntü kullanıcılar tarafından bekleniyor. Günümüzde 4K’nın da önüne geçebilmiş bir teknoloji olan 8K teknolojisi de 4K’dan daha net bir görüntüyü elde etmemize neden oluyor. Oldukça küçük QLED ya da OLED piksellerinin bir araya getirilerek sıkıştırılması ile karşımıza çıkan televizyon modelleri ülkemizde de satılmaya başlandı. İşte ülkemizde satışa sunulan 8K televizyon modelleri.

Samsung 8K QLED TV

HD, Full HD, 2K,4K derken sonunda 8K çözünürlüğüne sahip TV’ler de Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Bu alanda Samsung’un çıkarmış olduğu QLED Televizyon ise Türkiyede 280 bin liralık satış değerine sahip. İlk olarak online kanallar içerisinden satılmaya başlanan bu televizyon modelinin KDV’si bile 42 bin TL’yi geçmekte. Güney Koreli teknoloji devlerinden birisi olan Samsung’un bu sene mayıs aylarında ülkemize sunmuş olduğu QLED 8K TV’si 98 inçlik bir ekrana sahip ve Türkiye’deki peşin satış fiyatı ise tam tamına 279,999 TL olarak belirlendi. 3 taksit seçeneği ile insanların karşısına çıkmakta olan bu model ise 93,333 TL gibi bir fiyatla taksitlendirilebiliyor. Sadece KDV etiketine bile onlarca televizyon alabileceğiniz bu televizyonun KDV etiketi ise tam olarak 42,712 TL. Tam modeli Samsung 98” Q900R QLED 8K TV olan bu cihaz 33 milyon pikselden fazla çözünürlüğü insanlara sunuyor. Tam çözünürlüğü ise 7680 x 4320 olan bu cihaz arka aydınlatmayı kontrol eden Direct Full Array 16X sayesinde güzel bir görüntüyü insanlara sunuyor. TV’deki içeriğe göre parlaklık ve sesi otomatik olarak ayarlayabilen akıllı modu, cihazın kablolarını gizleyen OCB gibi fonksiyonları olan bu televizyon 60W güç tüketimine sahip.

Net Görüntü Sağlayan HDR10+ Teknolojisi

İçerisinde HDR10+ gibi güzel bir teknoloji ile gelen bu üründe siyahlar gerçek siyah. Çünkü siyah olan pikseller yanmaya devam etmiyor. Yerine güç tüketimini azaltan teknoloji ile beraber kapatılan pikseller gerçek siyah deneyimini kullanıcılarına sunabiliyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.