Vestel TV Yazılım Güncelleme

Vestel marka televizyona sahip olan kullanıcıların televizyonlarında yazılım güncelleme yapılabilmektedir. Vestel tarafından yapılan yenilemeler ile birlikte kişiler Vestel marka cihazlarını güncelleyerek daha iyi bir performans sunmasını sağlayabilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi adına ise kullanıcıların güncellemeleri nasıl yapıldığını bilmesi önemlidir. Böylece güncelleme geldikçe sorun yaşamadan kişiler televizyonları için bir üst versiyona geçme şansına sahip olacaktır. Vestel yazılım güncelleme işlemlerinde modellere göre farklılık görülebilecekse de genellikle aynı şekilde güncelleme yapılmaktadır.

Vestel TV Yazılım Güncelleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vestel yazılım yükseltme işlemleri için cihaz fark etmeksizin kişilerin öncelikli olarak menüyü açması ve ana menü üzerinde yer alan ayarlar sekmesine geçiş yapması gerekmektedir. Açılacak yeni menüden diğer ayarlar ve bir sonraki menüden de yine diğer ayarlar adımlarını takip ederek yazılım yükseltme bölümüne erişim sağlayabilirsiniz.

Bu bölüme erişim sağlandığında ise cihaz yükseltme seçenekleri menüsünü açarak ok tuşuna basmalısınız. Yükseltme seçeneklerinde yükseltmek için kontrol seçeneği yer almaktadır. Bu seçenek sayesinde mevcut bir güncellemenin olup olmadığını kontrol etmeniz oldukça kolaydır.

Yapacağınız kontroller sonrasında güncelleme varsa otomatik olarak televizyon tarafında güncelleme yüklenmeye başlanacaktır. Bu sayede herhangi bir ek işlem yapmaya gerek kalmadan televizyonunuzun bir üst güncellemeyi almasını sağlayabilir ve böylece yeni özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Yükleme tamamlandıktan sonra yeniden başlatma seçeneği ekranda yer alacaktır. Yeniden başlatılmasını sağlamak için ok tuşuna basmanız yeterlidir. Bu sayede Vestel modelleri için yükseltme işlemleri bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

Vestel Arkaplan Arama Ve Yükseltme Modu

Vestel marka televizyonların güncellemesi sırasında genellikle internete bağlanan akıllı TV’ler kapsam dahilindedir. Bu televizyonlarda kişiler internete bağlandıkları andan itibaren güncelleme kontrolü bilgisayar tarafından yapılmaya başlanır. Bu güncelleme kontrolü sırasında eğer güncelleme tespit edilirse, sistem tarafından güncelleme yüklemeleri yapılabilir. Üstelik tüm bu işler arka planda yapıldığından dolayı kişiler televizyonu herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanmaya devam edebilmektedir. Bu aşamaların ardından dikkat edilmesi gereken en önemli detay, yazılım yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra ekranda bir uyarı mesajının yer alacağıdır. Uyarı mesajında yüklemenin tamamlandığı ve yeniden başlatmanın gerektiği belirtilir.

Zamanlı Yükseltme Modu 

Kullanıcılar yazılım yüklemesinin otomatik bir şekilde yapılmasını istemesi halinde ise televizyon belirlenen saatte kendiliğinden açılacak, güncelleme kontrolü yapacak ve varsa güncellemeyi otomatik olarak yükleyecektir. Bu seçenekleri değerlendirerek istediğiniz televizyon için güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Görüldüğü üzere tüm güncelleme işlemleri ana menü üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Böylece kullanıcılar çok fazla teknik bilgiye sahip olmasa dahi herhangi bir sorunla karşılaşmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmekte ve televizyonlarının her zaman iyi bir performans sunulmasını mümkün hale getirebilmektedir.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.